Turkesztán olimpiai büszkeségei

Véget értek a 2016-os Nyári Olimpiai Játékok Rio de Janeiro-ban, és a legtöbb ország több-kevesebb éremmel gazdagodott.

Némelyik isztánunk elég közel, némelyik elég távol áll a szokás szerint jól szereplő Magyarországtól (az idei ranglistán 12.-ik helyen, minden idők összesítettjén pedig a 11.-iken), de ettől függetlenül büszkék lehetnek a megszerzett érmeikre.

Az előző poszt a témában egy kis történelmi áttekintést nyújtott.

Lássuk hát, hogy milyen sportágakban diadalmaskodtak idén.

Kazahsztán

A legnagyobb közép-ázsiai ország 17 éremmel gazdagodott Rióban, amellyel az 22.-ik helyet foglalja el az idei összesített ranglistán. Az ország így összesen 59 éremmel büszkélkedhet, amellyel a 45.-ik helyen állnak minden idők összesített ranglistáján.

1 arany- (Danijar Jeleusszinov - lent), és 2-2 ezüst-, valamint bronzérmet szereztek boxban.

daniyaryeleussinovkzrio2016.JPG

Súlyemelésben 1-1 arany- (Nidzsat Rahimov aranyérmes - lent), valamint ezüst-, és 3 bronzérem született.

nijatrahimovkzrio2016.JPG

200 méteres férfi mellúszásban aranyérmet szerzett Dmitrij Balangyin (lent) (a 100 méteres férfi mellúszás döntőjében a 8.-ik helyen futott be).

dmitriybalandinkzrio2016.JPG

Birkózásban 1 ezüst- és 2 bronzérem született.

Dzsúdóban 1-1 ezüst-, valamint bronzérmet szerzett Kazahsztán.

Atlétikában pedig 1 bronzérmet szerzett az ország.

Kirgizisztán

Az ország idén sajnos nem gazdagodott egy éremmel sem. Összesen 3 érmet szereztek eddig, amellyel a 106.-ik helyen állnak minden idők összesített ranglistáján.

Tádzsikisztán

Rahmon elnök illiberális demokráciája 1 aranyérmet szerzett idén atlétikában, amellyel az 58.-ik helyet foglalja el az idei összesített ranglistán. Összesen 3 érmet szereztek eddig, amellyel a 108.-ik helyen állnak minden idők összesített ranglistáján.

Az aranyérmet szerző kalapácsvető, Dilsod Nazarov:

dilshodnazarovtjrio2016.JPG

Türkmenisztán

Az ország sajnos idén sem szerzett érmet, amivel tartja a "hagyományt", mint egyetlen közép-ázsiai ország, amely a függetlensége óta egyetlen döntőben sem diadalmaskodott.

Üzbegisztán

Az ország 13 éremmel gazdagodott Rióban, amellyel a 21.-ik helyet foglalja el az idei összesített ranglistán. Az ország így összesen 21 éremmel büszkélkedhet, amellyel a 66.-ik helyen állnak minden idők összesített ranglistáján.

3 arany, valamint 2-2 ezüst- és bronzérem született boxban.